Praleidote terminą palikimui priimti, neveiksnumui nustatyti – kreipkitės

Paveldėjimas

Asmens mirtis, palikimas, testamentas, tai žodžiai, kurie mums sukelia nemalonias asociacijas, ypač, kai jie susiję su mums artimais žmonėmis, todėl šiomis temomis jaukiau kalbėti ir pasitarti su advokatu.

Nesikreipus į notarą per tris mėnesius po asmens mirties palikimui priimti teks kreiptis į teismą. Net jei nuo žmogaus mirties praėjo keli ar keleri metai, kreipkitės.

Neveiksnumas

Savo praktikoje vedžiau daug bylų dėl asmens pripažinimo neveiksniu. Pastebėjau, kad artimiesiems emociškai sunku kreiptis šiuo klausimu į teismą. Kaip išmintingai išsireiškė Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkė „Kartais gyvenime susiklosto situacija, kai žmogus praranda gebėjimą užmegzti ir palaikyti asmeninius santykius. Jam pasidaro sudėtinga įveikti sunkumus ir pačiam priimti sprendimus bei už juos atsakyti. Žmogus praranda gebėjimą būti savimi, bendrauti su kitais asmenimis ar patirti gyvenimo prasmę.“
Kreipimasis į advokatą, vėliau į teismą yra rūpestis artimu ir jo/jos gerove. Taip apsaugomas asmuo nuo jam kenkiančių veiksmų, pavyzdžiui, kreditų prisiėmimo ar nekilnojamojo turto perleidimo. Nustačius globėją šis įgauna teisę rūpintis neveiksniu asmeniu, jo turtu, paimti išmokas, pensiją, mokėti mokesčius ir kita to asmens labui.