Vedybų sutartis

Vedybų sutartisVedybų sutartis yra tarsi saugiklis, leidžiantis apsaugoti šeimos – poros, o kartais ir vaikų – finansinę gerovę.

Vedybų sutartis yra viena geriausių priemonių, siekiant apsaugoti abiejų sutuoktinių interesus ne tik skiriantis, bet ir gyvenant santuokoje. Savo praktikoje esu dalyvavusi ne vienoje byloje, kada vedybų sutartis būtų padėjusi išvengti skaudžių pasekmių. Kaip teisininkė rekomenduočiau, kad kiekviena nusprendusi tuoktis pora atvyktų pas advokatą ir pasikonsultuotų. Gal tada būtų mažiau klaidų ir nesusipratimų. Pavyzdžiui, atėjęs žmogus guodžiasi, kad 10 metų pragyveno santuokoje, kartu pirktas namas ir žemė užrašyta kito sutuoktinio tėvų vardu ir nebėra ką dalinti skiriantis.

Vedybų sutartį reikia sudaryti atsakingai, nes ją pakeisti galima tik teismo leidimu. Todėl rekomenduojama, kad vedybų sutartį norinčios sudaryti poros kreiptųsi į teisininkus. Vedybų sutartį galima sudaryti ir iki vedybų, ir jau susituokus. Vedybų sutartis ypač rekomenduotina, jei sudaroma antra santuoka, o pirmoje santuokoje yra vaikai. Galėčiau pateikti vieną gyvenimišką pavyzdį, kai vyras tuokėsi antrą kartą, o pirmoje santuokoje buvo susilaukęs vaikų. Antroje santuokoje buvo paimta paskola namui statyti, tačiau netrukus vyras mirė. Už kreditą liko atsakinga jo antroji žmona, tačiau į to turto dalį gali pretenduoti ir pirmos santuokos vaikai. Kol paskola negrąžinta, turtas yra banko ir vaikai į šį turtą nepretenduoja, tačiau po trisdešimties metų, kai našlė grąžins paskolą, dalį turto gali reikėti atiduoti buvusio vyro vaikams. Jeigu sutuoktiniai būtų sudarę vedybų sutartį, situacija būtų susiklosčiusi kitaip. Nors vedybų sutartyje negalima spręsti paveldėjimo klausimų, tačiau šiuo atveju turtinis klausimas galėjo būti išspręstas kitaip.

Kitas pavyzdys – žmona išperkamosios nuomos būdu nusipirko „Zepter“ puodų rinkinį, kuris kainuoja 5 000 Lt, tačiau vyrui apie tai nepranešė. Žinoma, puodai naudojami šeimos interesams – vyrui gerai valgyti tuose puoduose pagamintą skanų maistą. Tačiau, jeigu žmona už puodus nemokės, paskolą turės grąžinti abu sutuoktiniai. Tokie pavyzdžiai, manau, kviečia susimąstyti, domėtis.