Teisinių dokumentų projektų rengimas, dokumentų teisinės ekspertizės

Ilgametė praktika parodė, kad žmonės pasirengę sudaryti rizikingus sandorius/sutartis, tačiau nepasirengę pasikonsultuoti ar pasitelkti specialistą rengiant jų unikalią situaciją atitinkantį teisinį dokumentą. Dažnai sudaromų sandorių sumos yra keliaženklės, tad ir rizika yra tokia pati. Dažnai žmonės skolinasi/skolina pinigus, pavyzdžiui, 10 000 Eurų sumą, kurios prarasti nesinorėtų vien dėl formalių paskolos sutarties reikalavimų nebuvimo. Advokato parengta JUMS tinkanti sutartis gal būt kainuos keli šimtai Eurų (kuriuos galite pasidalinti su kita šalimi ar netgi susitarti šią sumą kompensuoti), tačiau garantuos, kad bus sudėta kiek įmanoma jūsų situaciją atitinkančių ‚saugiklių‘.

Labai dažni teisiniai ginčai kyla dėl preliminarių sutarčių, o jose tariamasi dėl pastatų, žemės, kurių kaina siekia kelis šimtus tūkstančių Eurų. Tad pagalvokite, gal verta paskirti pinigų teisininkui sudarant sutartį, o ne bylinėjantis.

Tiesa, pastebėjau, kad dažnai žmonių patarėjai kalbant apie nekilnojamąjį turtą yra nekilnojamojo turto agentai. Taip, jie dažniausiai išmano nekilnojamojo turto rinką, tačiau jie nėra praktikuojantys teisininkai (su visa pagarba jiems).

Įdomu tai, kad įmonės linkusios sutartyse daryti klaidų ir … jas nurašyti, kaip nepasiteisinusią verslo riziką. Mano patarimas, paskaičiuokite tą verslo riziką ir gal verta ją sumažinti kelis kartus apsidraudžiant ir kitos šalies pasiūlytą sutartį pateikti advokatui atstovausiančiam jūsų interesus.