Šeimos bylos

Šeimos bylosŠeimos bylos sudaro didelę dalį mano praktikoje vestų bylų: santuokos nutraukimas, vaikų gyvenamosios vietos nustatymas, bendravimo su vaiku (vaikais) tvarkos nustatymas, vaikų išlaikymas, išlaikymo dydžio ar formos pakeitimas, tėvystės nustatymas, tėvystės nuginčijimas, tėvų teisių apribojimas ir kita.

Šeimos bylos yra sudėtingos ir žmogui labai opios bylos, juk jose advokatui, o vėliau ir teismui tenka atskleisti savo gyvenimo subtilybes, intymius dalykus, susijusius su poros tarpusavio santykiais, bendro ūkio kūrimą, šeimos biudžeto panaudojimą, vaikų auklėjimą ir kitomis jautriomis sritimis.

Šeimos bylose dažnai pastebiu šalių įstatymų nežinojimo pasekmes yrant šeimai, turto dalybų, turto įsigijimo santuokos metu ar prieš ją sudarant, paskolų ėmimo santuokos metu ar iki santuokos ir santykių su kreditoriais santykiuose, bendravimo su vaikais ir jų auklėjimo subtilybėmis.

Liūdna, kuomet moterys kenčia vyro nepagarbų elgesį šeimoje bijodamos, kad šis atims vaikus. Apmaudu kuomet vienas iš sutuoktinių visą santuokos laikotarpį, pavyzdžiui 20 ar net 40 metų pragyvenęs kito sutuoktinio iki santuokos įsigytame ar vienam iš sutuoktinių dovanotame bute skyrybų atveju lieka be būsto ir panašiai.

Rašau tai su pagarba santuokai, sutuoktiniams, tačiau Tokia Realybė.